EVL´S Prague Pro 2013

20 / 10 / 2013
​Tipsport arena hostila v sobotu 19. října od 18 hodin světovou kulturistickou show EVL´S Prague Pro, v rámci které se konala také soutěž amatérských závodnic Olympia Amateur Bikini 2013. Na pódiu holešovické multifunkční arény se představily světové hvězdy kulturistiky a fitness. A také Česká republika měla své zástupce v soutěžích.

Finále Olympia Amateur Bikini zahájilo show plnou vypracovaných těl. První se představily závodnice do 163 centimetrů. Mezi šesticí takzvaných „bikin“ se prosadila Sabina Pleváková ze Slovenska. Mezi dívkami do 168 centimetrů zvítězila Tatiana Prokofyeva z Ruska a mezi amatérkami nad 168 centimetrů vyhrála u rozhodčích Olga Putrova z Ruska.

Poté následovalo finále PRO MEN´S 212, tedy kategorie s váhovým limitem 212 liber (cca 96 kg). Následně se představili profesionální „bikini“, mezi kterými nechyběla Češka Vlaďka Krásová a jako poslední přišli na řadu muži v kategorii PRO MEN´S OPEN, tedy bez váhového omezení. Diváci viděli velkou show, ale na výsledky si museli ještě počkat. Než porota vyhlásila vítěze, bavilo návštěvníky video inspirované filmem Predátor, které přešlo v zajímavé taneční vystoupení dvou predátorů plné světelných efektů a laserů. „Nejvíce proslavila kulturistiku právě hlavní hvězda tohoto snímku, Arnold Schwarzenegger. Proto jsme jako doprovodný program zvolili takovou tematiku,“ vysvětlil za pořadatele Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha.

Pak už přišlo na řadu vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií. V PRO MEN´S 212 zvítězil Flex Lewis. Nejlepší v kategorii BIKINI PRO byla Vladimíra Krásová a vítězem PRO MEN´S OPEN se stal Kai Green.

Počet návštěvníků na EVL´S Prague Pro 2013 a Olympia Amateur Bikini se vyšplhal 3150. Ti kromě finálového večera měli nabitý celý den. Dopoledne se totiž konala semifinále jednotlivých kategorií v Incheba areně, kde zároveň probíhalo Fitness EXPO - veletrh sportovního zboží převážně z oblasti kulturistiky a fitness.

Pro následující ročník (2014) se EVL´S Prague Pro posunulo do skupiny závodů druhé úrovně po boku New York Pro, Arnold Classic Europe a Dubai Pro. V první skupině je pouze Arnold Classic USA, takže se pražská kulturistická soutěž může od příštího roku počítat mezi pět nejprestižnějších akcí tohoto tipu na světě.


Fotografie z akce


Výsledky EVL´S Prague Pro 2013

PRO MEN´S 212

1. místo: Flex Lewis (UK)
2. místo: Sami Al Haddad (Bahrain)
3. místo: Ahmad Ahmad (Sweden)

PRO BIKINI

1. místo: Vladimíra Krásová (Czech Republic)
2. místo: Anna Virmajoki (Finland)
3. místo: Nikola Weiterová (Slovakia)

PRO MEN´S OPEN

1. místo: Kai Greene (USA)
2. místo: Dexter Jackson (USA)
3. místo: Branch Warren (USA)VYUŽIJTE NAŠE VIP PROSTORYVIP

Arena


TRÉNINKOVÁ ARÉNA

HC SPARTA PRAHA HC SPARTA
PRAHA
o2arena REZERVACE VSTUPENEK REZERVACE VSTUPENEK ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ