Hvězdy světové kulturistiky v Praze

05 / 10 / 2015

Praha hostila tento pátek a sobotu společně s amatérskou soutěží Olympia Amateur Europe již čtvrtý ročník soutěže EVLS Prague Pro, která si vydobyla obrovskou mezinárodní prestiž. Zároveň se v Tipsport areně konalo Fitness EXPO, veletrh sportovního vybavení převážně z oblasti fitness a doplňků výživy, semináře a další doprovodné soutěže a exhibice. Celá akce, na kterou dorazilo pět tisíc diváků, proto nesla označení Největší evropský festival kulturistiky a fitness.

EVLS Prague Pro je třetí největší profesionální kulturistická soutěž světa a řadí se hned za slavné americké soutěže Mr. Olympia a Arnold Classic, jež nese jméno nejznámějšího svalovce světa Arnolda Schwarzeneggera. Proto do Prahy přijela profesionální špička tohoto sportu ve dvou mužských kategoriích v kulturistice (do 212 liber a bez váhového limitu) a ženské kategorie bikini. Na pódiu se rozhodčím a divákům představili i čeští sportovci. Nejúspěšnější z nich byla Vladimíra Krásová, která vybojovala třetí místo za Courtney King a vítězkou Janet Layug (obě z USA). V kategorii do 212 liber zvítězil Jose Raymond (USA), druhý skončil David Henry (USA) a třetí příčku obsadil Ahmad Ahmad (Irák). V nejatraktivnější kategorii „open“ vyhrál Dexter Jackson (USA), druhý byl Mamdouh Elssbiay (Egypt) a třetí Shawn Rhoden (USA).

V amatérské soutěži se představilo téměř tři sta závodníků. Vedle prestiže soutěže, která je amatérskou verzí Mr. Olympia, přilákaly soutěžící hlavně ceny pro celkové vítěze, kterými byly profesionální karty. Soutěžilo se v pěti kategoriích, dvou mužský a třech ženských, které byly dle váhy a výšky rozděleny do dalších sedmnácti podkategorií. Přestup do profesionální divize v Praze získali mezi kulturisty Petar Klančir (Chorvatsko), kategorii Bikini ovládla Oksana Brygidyr (Ukrajina), v kategorii Fitness zvítězila Anna Dudushkina (Rusko), v kategorii Physique vyhrál Francesco Montuori (Italy) a poslední pro kartu v kategorii Bodyfitness si odnesla Olena Chumakova (Ukrajina).

V Praze tento víkend nechyběla ani největší hvězda kulturistiky Phil Heath. Pětinásobný vítěz Mr. Olympia byl ambasadorem Největšího evropského festivalu kulturistiky a fitness. Fanoušci tak v pražské Tipsport areně viděli kompletní špičku tohoto sportu jak mezi amatéry, tak profesionály.VYUŽIJTE NAŠE VIP PROSTORYVIP

Arena


TRÉNINKOVÁ ARÉNA

HC SPARTA PRAHA HC SPARTA
PRAHA
o2arena REZERVACE VSTUPENEK REZERVACE VSTUPENEK ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ