Památník s bustou Jana Marka odhalen

17 / 09 / 2013
Sešly se zhruba dvě stovky lidí. Chtěli být u toho. Lucie Marková se synem Honzíkem společně s Petrem Břízou odhalili pamětní desku s bustou bývalého reprezentačního útočníka Jana Marka. Jeho podobizna teď bude vítat každého, kdo si najde cestu na hokej do holešovické Tipsport areny. „Jsem moc ráda, že je tolik lidí, kteří na Honzu myslí,“ řekla dojatě manželka mistra světa z roku 2010 při ceremoniálu.

Čtvrteční odpoledne patřilo na Spartě Janu Markovi. Rodák z Jindřichova Hradce tragicky zahynul v září 2011 nedaleko Jaroslavle a vedení pražského klubu se rozhodlo zrealizovat projekt, na jehož konci bylo slavnostní odhalení památníku s bustou bývalého reprezentanta. Dílo od sochařů Karla a Petra Holubových dostalo finální podobu v listopadu minulého kalendářního roku. Nedlouho poté odstartovala veřejná sbírka, prostřednictvím níž mohl každý hokejový fanoušek finančně přispět na realizaci tohoto projektu.

„Jsem velice rád, že se našlo více než sto fanoušků, kteří se podíleli na tomto projektu. I náš A-tým se k celé situaci postavil velmi kolegiálně a ukázal, že Honza je pořád v našich srdcích a myslích,“ řekl Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha. Dalšími přispěvateli byli třeba Český svaz ledního hokeje či Sportovní Holding Praha. „Velký dík patří zejména Lucce Markové, která prokázala velkou trpělivost při schvalování finální podoby památníku. Stejně tak autorům díla a všem, kteří přispěli a pomohli k uskutečnění této akce,“ dodal Bříza. Ve veřejné sbírce se vybralo celých 150 tisíc potřebných pro kompletní realizaci tohoto projektu.

Slavnostního aktu se kromě Lucie Markové a syna Honzíka zúčastnili i zástupci vedení pražské Sparty, hráči A-týmu a několik desítek fanoušků. „Není dne, kdybych si na Honzu nevzpomněl, a musím říct upřímně, že mě obrovsky těší, že se podařilo tuto myšlenku převést až do aktuální podoby,“ vyprávěl Petr Ton, sparťanský kanonýr a dlouholetý Markův kamarád. „Když přišel klub s tímto nápadem, bylo naprosto automatické, že se budeme jako tým podílet. Velký dík patří i všem fanouškům, kteří přispěli ať už finančně nebo jinak podpořili tuto akci.“VYUŽIJTE NAŠE VIP PROSTORYVIP

Arena


TRÉNINKOVÁ ARÉNA

HC SPARTA PRAHA HC SPARTA
PRAHA
o2arena REZERVACE VSTUPENEK REZERVACE VSTUPENEK ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ