Prahu si podmaní MS v halovém superenduru

03 / 02 / 2016

Proč bude pátý závod MS v superenduru 2015/2016 hostit 12. března premiérově Praha? Německá společnost Auerswald Event hledala nové lokace a rozhodla se představit poměrně mladou disciplínu superendura v České republice, kde se motoristický sport těší velké popularitě. Předposlední díl šampionátu v superenduru se tak odehraje v holešovické Tipsport areně.

Tiskové konference, na které organizátoři pražský závod představili, se proto zúčastnil také jeden z hokejistů Sparty – Jan Buchtele: "Přestože sám na motorce nejezdím a nemám ani řidičské oprávnění, momentálně žiji s přítelkyní, jejíž rodiče mají obchod s motorkami. Motocyklový sport mě vždy fascinoval a přitahoval. Pravidelně sleduji závody MotoGP a patřím rovněž mezi fanoušky freestylových závodů Red Bull X-Fighters. I když jsem až do dnešního dne neměl o existenci superendura tušení, nebudeme-li mít zrovna zápas, rozhodně si pražský závod v naší tréninkové hale nenechám ujít," řekl.

Na tiskové konferenci nechyběl ani jeden z nejúspěšnějších českých endurových jezdců posledních let – Víťa Kuklík. "Závod superendura jsem si vyzkoušel hned při jeho premiéře v roce 2007 v Janově. Když jsem se minulý rok dozvěděl, že se takový závod uskuteční také u nás, těšil jsem se, že se ho aktivně zúčastním. Situace se naneštěstí změnila po mém návratu ze slovenské Šestidenní, po které jsem se potýkal se zánětem v obou předloktích. Následovala nucená přestávka a vzhledem k tomu, že budu schopný trénovat na motorce teprve pouhé dva týdny před superendurem v Tipsport areně, rozhodně si na takový závod bez důkladného a speciálně zaměřeného tréninku netroufám. Pokud se však závody povedou, příští rok budu rád startovat," řekl 31x český šampion v enduru a enduro crossu.

Závod MS v superenduru do České republiky přivážejí bratři Daniel a Tobias Auerswaldovi: "Jsme přesvědčeni, že superenduro fanoušky v Praze opravdu nadchne."

VSTUPENKY

Vstupenky jsou rozdělené do tří kategorií – zlaté, stříbrné a bronzové za 1.250 CZK (50 EUR), 1.000 CZK (40 EUR) nebo 750 CZK (30 EUR) a zakoupit je můžete online nebo na obvyklých předprodejních místech. Děti do 6 let mají vstup zdarma bez nároku na vlastní sedadlo. Vstupenky lze koupit prostřednictvím Ticketportalu.VYUŽIJTE NAŠE VIP PROSTORYVIP

Arena


TRÉNINKOVÁ ARÉNA

HC SPARTA PRAHA HC SPARTA
PRAHA
o2arena REZERVACE VSTUPENEK REZERVACE VSTUPENEK ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ