Soutěž Olympia Amateur Europe se bude konat v Praze

29 / 10 / 2013
V červnu příštího roku se v Praze poprvé v historii odehraje prestižní soutěž Olympia Amateur Europe. Vedle profesionální soutěže EVL´s Prague Pro je to další významná světová událost pro kulturistiku a fitness pořádaná Sportovním holdingem Praha.

Olympia Amateur Europe Prague 2014 se odehraje ve dnech 5. až 8. června 2014 v Tipsport areně. Soutěžit se bude o profesionální karty, a to hned v pěti hlavních kategoriích, ve kterých se v profesionální divizi IFBB startuje i na nejprestižnější světové soutěži Olympia Weekend:

Soutěž Olympia Amateur je pořádána od roku 2011. S nižším počtem kategorií se konala již ve Velké Británii, Kuvajtu a pro ženskou kategorii bikiny fitness dokonce i v Praze. Pouze pro mužskou kategorii proběhne letos toto prestižní klání v Bahrajnu.

„Poprvé bude soutěž pro amatéry svým rozsahem srovnatelná s profesionální soutěží Mr. Olympia. Před Prahou nikdy na Olympii Amateur nebylo pět hlavních kategorií,“ vysvětlil Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha, pořadatele soutěže.„Jsem velmi rád, že jsme díky dvěma úspěšným ročníkům EVL´s Prague Pro získali takové renomé u držitele licencí Mr. Olympia, společnosti American Media, že můžeme přinést Olympia Amateur Europe, v takové velikosti do Prahy“ doplnil pořadatele soutěže.

Olympia Amateur si v minulosti získala velkou prestiž díky kvalitě účastníků. Soutěží prošli sportovci, kteří dnes závodí v profesionálních kategoriích, například Sami al Haddad, Firas Saied, Angel Higueras, Marshel Herman, Mamdouh Elssbiay a také čeští profesionální kulturisté Tomáš Bureš, Lukáš Osladil nebo Vladimíra Krásová.

Součástí soutěžního klání v Praze bude také Fitness Expo, třídenní veletrh sportovního vybavení a doplňků výživy převážně z oblasti fitness a kulturistiky. Expo se bude odehrávat přímo v Tipsport areně. Předpokládá se, že polovina multifunkční arény bude patřit sportovcům, druhá polovina vystavovatelům.

Oficiální webové stránky Olympia Amateur Europe: www.olympiaamateur.com
Oficiální facebooková stránka: www.facebook.com/olympiaamateurVYUŽIJTE NAŠE VIP PROSTORYVIP

Arena


TRÉNINKOVÁ ARÉNA

HC SPARTA PRAHA HC SPARTA
PRAHA
o2arena REZERVACE VSTUPENEK REZERVACE VSTUPENEK ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ