V Tipsport areně se ozve řev motorů

29 / 01 / 2016

Představí se tady mistrovství světa v superenduru. ČR hostí takový šampionát úplně poprvé. Svojí premiéru si odbude v sobotu 12. března 2016. V holešovické areně se odehraje pátý závod šestidílného seriálu FIM MS Superenduro 2015/2016.

Mistrovství světa odstartovalo loni v prosinci závodem v polské Lodži. Následně se na začátku ledna přesunulo do německého města Riesa a odtud putovalo v únoru do argentinského Pinamaru a brazilského Belo Horizonte. V Praze tak můžeme vidět předposlední zastávku, po které už bude následovat jen velké finále v Madridu.

Fanoušci se mohou těšit na hvězdy světové scény extrémního endura, mezi nimiž září jednoznačně Taddy Blazusiak (POL), dále David Knight (GBR), Jonny Walker (GBR), Cody Webb (USA), Colton Haaker (USA), Robert Taylor (USA), Alfredo Gomes (ESP), Daniel Giber (ESP) a Mathias Bellino (FRA).

Superenduro je poměrně mladou disciplínou motoristického sportu, která přišla na svět v roce 2007. Nejenže se závodí v halách, ale na všechny závodníky čeká velmi obtížný terén plný záludných překážek. Startuje se hromadně stejně jako v motokrosu a superkrosu ve dvou rozjížďkách (2 x 8 jezdců). Během závodu jezdci zdolávají úseky plné kmenů stromů, všemožně se měnícího terénu v podobě suti, písku a další umělé překážky. Na jezdce každé třídy čekají celkem tří závodní rozjížďky na 6 minut + 2 kola, ve kterých není nouze o celou řadu dramatických momentů. Vyjma dvou hlavních tříd "Prestige" a "Junior" se v Praze představí také domácí jezdci a účastnice MS superenduro žen.

Vstupenky jsou rozdělené do tří kategorií – zlaté, stříbrné a bronzové za 1.250 CZK, 1.000 CZK nebo 750 CZK a zakoupit je můžete online nebo na obvyklých předprodejních místech. Děti do 6 let mají vstup zdarma bez nároku na vlastní sedadlo.Vstupenky je možné pořídit prostřednictvím Ticketportalu:VYUŽIJTE NAŠE VIP PROSTORYVIP

Arena


TRÉNINKOVÁ ARÉNA

HC SPARTA PRAHA HC SPARTA
PRAHA
o2arena REZERVACE VSTUPENEK REZERVACE VSTUPENEK ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ