Mistrovství Evropy 2020 v taekwondu ITF v České republice - ODLOŽENO

22 / 04 / 2020 00:00

Česká republika dostala opět po 18 letech příležitost uspořádat vrcholnou evropskou soutěž v atraktivním korejském sportovním taekwondu.

Originální korejské taekwon-do jako zcela nové a moderní umění sebeobrany pro potřeby korejské armády představil poprvé světu v roce 1955 korejský generál Choi Hong-hi, který jeho tvorbě a zdokonalování zasvětil celý svůj následný život.

Díky své velké síle v každé technice, množství zcela nových technik i velkému počtu kvalifikovaných instruktorů si brzy taekwon-do získalo mnoho příznivců nejen doma v Koreji, ale později po celém světě.

Toto zprvu korejské národní armádní bojové umění se v 70. letech minulého století po nezbytných úpravách přetvořilo také na velice atraktivní soutěžní odvětví, kde se soutěží ve 4 rozdílných a často i unikátních disciplínách (technické sestavy, semikontaktní boj, speciální techniky a silové přerážení).

Jednou ročně pořádá Evropská federace taekwonda (EITF) ve vybrané zemi svou vrcholnou soutěž, Mistrovství Evropy.

V roce 2020 se uskuteční v pořadí již 35. Mistrovství Evropy v taekwondu ITF právě v České republice, a to od 22. do 26. dubna 2020 v Tipsport Aréně v Praze.

Očekává se zde start cca 1.000 závodníků z 33 evropských zemí a všichni zájemci tak budou mít možnost vidět na vlastní oči to nejlepší evropské taekwondo přímo u nás doma.

Je potřeba také zdůraznit, že taekwon-do patří dlouhodobě mezi jedno z nejúspěšnějších českých sportovních odvětví vůbec a Česká republika zde bude obhajovat za Ruskem, Řeckem a Ukrajinou celkové čtvrté místo v Evropě a také 14 evropských titulů z roku 2019.

Vstup po všech 5 soutěžních dnů bude do Tipsport Arény v Praze na Výstavišti po nezbytné kontrole volný, nedoporučujeme však nosit sebou příliš objemná zavazadla. V hale nebude k dispozici žádný alkohol včetně piva.

Mistrovství Evropy se koná pod záštitou předsedy České unie sportu, JUDr. Miroslava Jansty, hejtmanky Středočeského kraje, Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a dalších.

Více informací najdete na internetových stránkách mistrovství na http://www.2020prague.euVYUŽIJTE NAŠE VIP PROSTORYVIP

Arena


TRÉNINKOVÁ ARÉNA

HC SPARTA PRAHA HC SPARTA
PRAHA
o2arena REZERVACE VSTUPENEK REZERVACE VSTUPENEK ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ